Elecraft Hexkey

Telegrafii mám moc rád. Na Vánoce jsem si udělal radost novou pastičkou.Elecraft Special Edition HEXKEY je velmi kvalitní dvoupádlová pastička, která je založena na stejném mechanismu jako legendární pastičky Mercury.

Pastičky Mercury jsou považovány za nejlepší na světě. Autorem jejich konstrukce je Američan Steve Nurkiewicz po jehož smrti zakoupila práva na výrobu Americká firma Bencher, která také pro Elecraft pastičky vyrábí.

Pastička má magnetické vracení pák a pozlacené kontakty. Pochromovaná mechanika je umístěna na odlitku ve tvaru šestiúhelníku. Díky své hmotnosti (téměř 1,5kg) pastička necestuje při vysílání po stole. To oceníte zejména při dovolávání se na vzácné stanice, hi. Velmi mě překvapilo, že přímo na spodní straně základny je umístěn ve speciálním držáku imbus pro seřízení mechaniky (viz obrázek). Každá pastička má své výrobní číslo, moje má E0376. Pokud chcete opravdu kvalitní pastičku, mohu jen doporučit. Udělal jsem na ni několik stovek QSO a vysílá se na ni velmi příjemně. Jen nemít tak levé ruce … 

Zdroj: http://www.elecraft.com/hexkey/elecraft_hexkey.htm

http://www.c-a-v.com/content.php?article.119